PROGRAMOWANIE MASZYN CNC HTM CAM DEALER CAD/CAM


Idź do treści

RADAN

radan3D
Projektowanie 3D oraz automatyczne rozwijanie blach

Radan 3D jest wysoce wydajnym narzędziem, czyniącym modelowanie i projektowanie elementów blaszanych 3D bardzo łatwym i przyjaznym dla użytkownika.




Projektowanie 3D detali blaszanych.
Program jest ukierunkowany, aby w szybki i prosty sposób projektować i edytować pojedyncze elementy blaszane oraz złożenia. System daje możliwość definiowania parametrów projektowych, dzięki czemu jest dopasowany do wymagań i potrzeb użytkownika, co pozwala na precyzyjne opracowanie wielkości modelu rozgiętego dla projektowanego elementu 3D. Zbudowany na jądrze modelowania ACIS oraz dzięki implementacji nowoczesnych technik parametrycznych, system Radan 3D wprowadza innowacyjne rozwiązania do modelowania 3D oraz łączy metodę 2D z 3D. Dodatkowo Radan3D pozwala na import szeregu popularnych formatów plików takich jak: Inventor, Solidworks, Catia V4 i V5, SAT, IGES, STEP i Parasolid, oraz daje możliwość wczytywania plików złożeń.Model w Radan3D może być uzupełniony o dane produkcyjne dotyczące np. promienia gięcia, pochodzące bezpośrednio z programu Radbend - automatyczne programowanie gięć CNC.

Automatyczne rozwijanie
Części mogą być rozwijane bezpośrednio do edytora technologii części, co umożliwia ich dalszą obróbkę pod kątem cięcia bądź wykrawania. Dzięki temu w szybki sposób można przejść od modelu 3D do kodu NC. Parametry rozwijania, takie jak np. współczynnik
rozgięcia, mogą być dopasowane niezależnie od geometrii w oparciu o dane konkretnej obrabiarki tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Możliwość kalibracji Radan3D z konkretną giętarką czyni rozwijanie elementów z 3D bardzo efektywnym i precyzyjnym narzędziem, pomagającym w przygotowaniu produkcji.


Wybrane funkcje
Definiowane przez użytkownika parametry gięcia
Możliwość zmian projektowych detalu 3D łącznie ze zmianą grubości materiału
Zautomatyzowane i asocjatywne narzędzia do rysowania 3D i 2D
Asocjatywne pobieranie wymiarów z projektów 3D do 2D
Zintegrowany z innymi rozwiązaniami Radan

specjalistyczne narzędzie do projektowania blach eliminacja błędów projektowych dokładne automatyczne rozwijanie z 3D także obiektów importowanych z innych programów zwiększenie wszechstronności produkcji wysoka jakość importowania danych wraz z opcjonalnym sprawdzaniem geometrii wysoka produktywność




Radan jest prostym w użyciu narzędziem do projektowania 3D. Jest idealny do projektowania detali i złożeń z części blaszanych oraz innych elementów 3D. Radan 3D jest kompleksowym rozwiązaniem modelowania 3D, spełniającym Twoje wszystkie potrzeby projektowania i modelowania 3D.



Rozwijanie 3D do 2D
Program może rozwijać modele 3D odzwierciedlając skomplikowane profile w rysunku płaskim. Przy generowaniu plików na maszynę, której narzędzia tnące bazują na typowych liniach i łukach, system zamienia skomplikowane profile na linie i łuki. Ten proces jest tak zaprojektowany, aby zminimalizować liczbę geometrii potrzebnych do dokładnego wykonania detalu. Korzyścią z takiego zabiegu jest krótszy program NC i lepsza jakość detali.
Pełne modelowanie złożeń
Radan3D jest idealnym narzędziem do modelowania prostych i skomplikozłożeń. Części mogą być łączone w całe złożenia bądź podzłożenia i w taki sposób zapisane, celem ich późniejszego wykorzystania w innych plikach.
Hierarchia złożeń
Radan3D umożliwia tworzenie złożeń: od dołu do góry i od góry do dołu.
Złożenie od dołu do góry oznacza, że użytkownik może zaprojektować każdą część osobno i potem połączyć ją
w złożeniu z innymi tworząc jedno pełne złożenie. Druga metoda, to złożenie od góry do dołu, co oznacza, że użytkownik może pracować na całym złożeniu, projektując jego poszczególne części podczas pracy nad całością.

Zaginanie z płaskiego 2D do 3D
Radan3D pozwala użytkownikowi w prosty i wydajny sposób na stworzenie modelu 3D z posiadanego rozwinięcia 2D. Wykorzystując parametry Twojej giętarki program analizuje linie gięcia oraz profile zewnętrzne z rysunku 2D, dzięki czemu utworzony zostanie dokładny model 3D danego detalu.
Utworzony model może być edytowany w edytorze 3D, co stanowi najbardziej produktywny sposób obróbki posiadanych projektów 2D.

Integralność CAD/CAM
Radan3D stanowi niezależne narzędzie do modelowania 3D, jednak może też być w pełni zintegrowany z innymi aplikacjami Radan, co w połączeniu w jedno daje wysoce wydajny pakiet CAD/CAM.
Widok 2D a 3D
Unikalna technologia wielu widoków w Radan3D, pozwala użytkownikowi za pomocą kilku kliknięć przekształcić projekt 2D, lub kilka widoków 2D danego detalu, w jeden element 3D. To najszybsza metoda przejścia z 2d do 3D.
Dokładne projektowanie
Aby umożliwić funkcjonalne i dokładne projektowanie 3D Radan posiada:
• projektowanie z wykorzystaniem parametrów gięcia danej giętarki
• automatyczne dodawanie zagięć
• zawansowana obsługa narożników
• scalanie skomplikowanych narożników
• definiowane przez użytkownika parametry gięcia


Radnest
Zaawansowane nakładanie
Radnest dzięki automatycznej analizie kształtu, rodzaju i grubości materiału wszystkich zadanych detali, wykonuje automatyczne sortowanie i nakładanie na zadane arkusze. Podczas tego procesu wykorzystywane są odpady użytkowe. Radnest maksymalnie wykorzystuje dostępne materiały oraz optymalnie nakłada wszystkich zadanych detali.




Wycinanie lub wykrawanie a Radnest
Radnest jest wysoce wydajnym narzędziem do nakładania pod wycinanie i wykrawanie.Wykorzystując funkcjonalność nakładania w Radan, system pozwala użytkownikowi w pełni kontrolować nakładanie części w trybie ręcznym, półautomatycznym i w pełni automatycznym. Radnest znacząco ogranicza straty materiałowe a dzięki szybkości działania także straty czasowe na przygotowaniu produkcji.
Opcja importu wielu plików 2D jednocześnie, pozwala w szybki i łatwy sposób dobrać dla każdego z nich takie parametry jak rodzaj materiału, grubość czy priorytet nakładania. Pliki 2D można też podczas importu poddać obróbce automatycznej, takiej jak: domykanie otwartej geometrii, usuwanie tekstu, ramek czy wymiarowania. Preferencje importu można także zapisać jako szablon i wykorzystywać wielokrotnie aby przyspieszyć pracę przy importowaniu kolejnych plików.

W Radan można także tworzyć zestawy kilkuczęściowe. Taki zestaw może być zapisany na dysku i wielokrotnie wykorzystywany. Wystarczy w Radnest podać który zestaw chcemy wykonać i w ilu sztukach a Radnest przygotuje nam rozkład wszystkich potrzebnych części w odpowiedniej ilości i na odpowiednich materiałach.




raanest
Zaawansowane nakładanie pod wykrawanie
Podczas nakładania pod wykrawanie Radnest analizuje każdy detal pod kątem dostępnych narzędzi w wykrawarce, dzięki czemu poprawnie układa detale na arkuszu. Radnest analizując geometrię narzędzi wykrawarki dopasowuje je do detali, dzięki czemu mamy pewność, że skalkulowany program jest możliwy do wykonania przez wykrawarkę. System analizuje również odstępy pomiędzy detalami na arkuszu w oparciu o odległości pomiędzy poszczególnymi uderzeniami, co pozwala zmniejszyć do minimum odstępy pomiędzy detalami. Jednocześnie Radnest dba o to, aby nie został uszkodzony żaden detal przez uderzeniach dużym narzędziem.
Innym sposobem poprawy dokładności i niezawodności nakładania jest odczyt przez Radnest danych z bazy technoloRadan. Obrobione w Radan części mogą zawierać informacje takie jak: orientacja, wspólna linia cięcia czy dane dotyczące rozładunku. Radnest używa tych danych przekształcając je pod kątem konkretnego modelu obrabiarki. Dzięki możliwości przygotowania nakładania na każdy model wykrawarki czy wycinarki Radnest umożliwia dużą wszechstronność produkcji i jest w tym bezkonkurencyjny.



Wydajność i kontrola
Radnest zapamiętuje listę komponentów, które zostały nałożone wraz z listą materiałów użytych do nakładania.
Użytkownik może w każdej chwili wykluczyć dany element z nakładania, a wtedy detale z tego projektu powrócą do listy detali oczekujących, natomiast arkusze materiału powrócą do listy materiałów do użycia. Użytkownik może też ingerować ręcznie w projekt nakładania na każdym etapie pracy np. w celu lepszego wykorzystania odpadu użytkowego. Radnest w takim przypadku zapisze operacje wykonane przez użytkownika oraz dokona odpowiednich korekt nakładania z uwzględnieniem wcześniej wykonanych.
Ręczne nakładanie części jest interaktywne, co oznacza że Radnest kontroluje odstępy między detalami. Proste funkcje takie jak wypełnienie pozostałej części arkusza danym detalem czy grupą części są łatwo dostępne i proste do wykonania zarówno manualnie jak i automatycznie.
Do nakładania Radnest może używać arkuszy o dowolnym kształcie, a poszczególne obszary niektórych arkuszy mogą być oznaczone jako niezdatne do
użycia. W przypadku, gdy obszar pozostały po nałożeniu jest odpowiednio duży, Radnest automatycznie stworzy odpad użytkowy, który może być przycięty do ostatniego wycinanego detalu, do określonego kształtu np. prostokąta czy też do określonego rozmiaru z zadanego przedziału. Radnest automatycznie zapisze plik z odpadem do późniejszego wykorzystania w dowolnym momencie razem z innymi odpadami.



Efektywność ponad wszystko
Radnest jest szybkim i nowoczesnym narzędziem do tworzenia nakładania zaprojektowanym tak, aby umożliwić wszystkie możliwe funkcje maszynowe. Sposób jaki to się dzieje jest intuicyjny i przyjazny użytkownikowi oraz cały czas pozwala na kontrolowanie tego procesu.
Radnest używa bardzo nowoczesnych i zaawansowanych algorytmów nakładania, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości obrabiarki. Aby wykonywać to efektywnie ,używa całej dostępnej mocy obliczeniowej komputera w pełni wykorzystując możliwości dzisiejszych wielordzeniowych procesorów.
Używając Radnest możecie Państwo oczekiwać, ze wyprodukujecie więcej detali z mniejszej ilości materiału i w krótszym czasie. Dodatkowo możesz zacząć wykorzystywać odpady użytkowe, które do tej pory lądowały w koszu.

radan@radancnc.pl


Radpunch

Wspomaganie programowania CNC dla wykrawarek
Radpunch jest niezależnym od obrabiarki rozwiązaniem programowania wykrawarek CNC, które redukuje czas uruchomienia produkcji.




Radpunch zintegrowany z Radprofile, dostarcza kompleksowego narzędzia do obsługi wszelkich prac pod wycinanie lub wykrawanie lub na maszyny typu combo. To potężne połączenie pozwoli na programowanie wszystkich obrabiarek typu laser, plazma, płomień, wykrawarka dowolnej marki i rodzaju czy maszyny combo, zarówno z istniejącego parku maszynowego jak i tych planowanych do zakupu w przyszłości, z jednego systemu. Raz zakupiony system zapewni obsługę całego Twojego parku maszynowego teraz na w przyszłości.
Radpunch integruje cały proces programowania od projektowania geometrii poprzez technologię wykrawania, nakładanie na arkusze, kolejność wykrawania aż po generowanie kodu NC i wysyłanie go do maszyny za pomocą DNC kończąc. Integralność Radpunch polega również na wykorzystaniu Bazy Danych Wytwarzania (BDW), która służy do zapisywania wszelkich informacji technicznych wykonywanych prac. Dane te, później są do wykorzystania, co skraca znacznie czas pracy oraz podnosi efektywność i ogranicza błędy poprzez większą automatyzację procesu. Zrozumienie specyfiki pracy obrabiarki, jej możliwości i ograniczeń jest kluczem do wykorzystywania jej efektywnie. Radpunch pomaga użytkownikowi w procesie optymalizacji obróbki dzięki znajomości tych ograniczeń i możliwości wszystkich Twoich obrabiarek.
Optymalizacja technologii wykrawania jest kluczowa dla efektywnego

programowania Twoich wykrawarek, przez co redukuje się koszty wytwarzania detali. Proste optymalizowanie działania konwencjonalnych narzędzi, używanych na danej części, już nie wystarcza. Obecne obrabiarki umożliwiają np. wykrawanie bardzo blisko łap, blisko krawędzi, używanie narzędzi takich jak: koła, przecinaki, nożyce oraz zmienne narzędzia znakujące. Radpunch posiada zdolność do programowania takich narzędzi czy funkcji i potrafi dzięki temu wygenerować kod NC obsługujący je. Radpunch poprzez zapewnienie obsługi specjalistycznych technologii, pozwala również na dobranie kilku technologii do jednej części dla różnych orientacji detalu podczas nakładania. Umożliwia to pełne wykorzystanie materiału poprzez obracanie detalu przy nakładaniu, co przy innych warunkach nie jest możliwe z powodu ograniczeń maszyny. Ta sama funkcjonalność pozwala optymalizować proces zdejmowania detali za pomocą obsługiwanych przez maszynę urządzeń dodatkowych. Podczas gdy dana część jest podnoszona w jednej orientacji, jej podniesienie w innym położeniu może nie być możliwe. Nałożenie technologii zdejmowania i podnoszenia części na samą część pozwala na poprawne ułożenie części na arkuszu. Aby zminimalizować czas uruchomienia produkcji, najważniejszym aspektem jest określenie technologii wykonania. Radpunch umożliwia dostosowanie technologii za pomocą szeregu definiowalnych narzędzi, udostępnionych użytkownikowi w programie. Przyjazny interfejs natomiast, pozwala użytkownikowi na dowolną ingerencję w technologię i jej poprawienie w dowolny sposób.


Zrozumienie możliwości i ograniczeń konkretnej maszyny jest kluczem do jej obsługi w sposób jak najbardziej efektywny. Radpunch pomaga użytkownikom w optymalizacji wielkości produkcji na każdej maszynie pod kątem tych możliwości i ograniczeń.



Możliwości i kontrola

Siła automatyzacji połączona z pełną kontrolą przez użytkownika, czyni z Radpunch narzędzie niezwykle skuteczne, które dodatkowo może być konfigurowane na wielu płaszczyznach i dostosowane do wymagań danej produkcji. Dzięki temu Radpunch może ewoluować razem z rozwojem Twojej firmy.
Wybór technologii, znakowanie, preferowane narzędzia do zdejmowania detali, preferowana kolejność wykrawania - wszystko to i jeszcze więcej może być zdefiniowane w powiązaniu z materiałem, jego grubością, rodzajem oraz obrabiarką w Bazie Danych Wytwarzania (BDW). BDW natomiast rozwijane jest wraz z każdym nowym zleceniem. Przyjmowanie nowych klientów, ich specyficznych wymagań, nowych produktów czy nowych obrabiarek , powoduje potrzebę kontroli nad nowym materiałem, technologią czy nowym procesem. BDW zapewnia spójność programowania dla tych nowych kryteriów dla wszystkich Twoich maszyn, co powoduje ograniczenie poprawek, błędów oraz wzrost wydajności.
Jeśli wolisz wszystko kontrolować ręcznie, Radpunch jest do tego
stworzony. Umożliwia on użytkownikowi dowolną ingerencję w technologię, kolejność, czy rozkrój w każdym momencie pracy. Możliwość nadpisania zmian wprowadzonych przez użytkownika nad automatycznymi procesami, daje nam dużą swobodę obróbki, nawet dla najbardziej skomplikowanych projektów w sposób łatwy i szybki.
W pełni zintegrowany moduł do nestingu Radnest, pozwala natomiast na proste tworzenie nakładania na arkusze. Automatyczne funkcje nakładania są bardzo rozbudowane, dzięki czemu jesteś w stanie szybko przestawić produkcję na inną obrabiarkę, czy wprowadzić zmiany nie powtarzając całego procesu programowania od początku. Radnest dzięki swoim zaawansowanym funkcjom obniża zużycie materiału oraz poprawia znacznie wydajność produkcji poprzez jego lepsze wykorzystanie.
Efektywność jest wszystkim

Radpunch jest szybką, nowoczesną aplikacją stworzoną przez Radan'a aby wspomagać programowanie i obróbkę danych od pliku CAD do kodu NC.
Spójny interfejs i automatyzacja pomagają użytkownikowi w tym procesie. Niestety, w pracy nie zawsze produkcja przebiega płynnie. Problemy na poziomie produkcji, zmiany w zamówieniach od klienta, czy nieprzewidziane awarie maszyn, wymuszają często potrzebę bycia zarówno szybkim jak i efektywnym.
Radpunch pozwala użytkownikowi poprawić dane wymagania czy zmienić maszynę, na której ma być wykonane zlecenie, w bardzo łatwy i szybki sposób, co wcale nie oznacza powtórzenia całego procesu programowania.
Obrabiarka jest tak efektywna, jak oprogramowanie nią sterujące, dlatego też osobiście wdrażamy każdy postprocesor, upewniając się, że obsługuje wszystkie funkcje maszyny oraz że pracuje optymalnie. To efektywność Twojej produkcji jest dla Ciebie najważniejsza, dlatego Twoje oprogramowanie CAM jest dla nas takie ważne.


radan@radancnc.pl



Radraft
projektowanie

Radraft jest kompleksowym i prostym w użyciu rozwiązaniem do projektowania 2D. Wyposażony jest w wiele narzędzi wspomagających projektowanie oraz posiada zwarty i przyjazny interfejs graficzny, dzięki czemu doskonale spełnia oczekiwania użytkowników.


Wydajne projektowanie Radraft, dzięki temu, że jest wyposażony w zestaw profesjonalnych narzędzi do szkicowania, jest oprogramowaniem wysoce produktywnym. Narzędzia projektowe Radraft'a są łatwe w użyciu i dostępne w aplikacji Radan3D, Radpunch oraz Radprofile. Standardowy zestaw dostępnych narzędzi pozwala na łatwe i szybkie przygotowanie geometrii 2D do obróbki.


Inteligentne sprawdzanie geometrii Ciągłość i spójność linii oraz łuków to kluczowa kwestia podczas importu plików z innych programów CAD. Radraft wyposażony jest w bardzo wydajne i dokładne narzędzie do importu plików. Nie każdy system CAD posiada takie rozwiązania. Z tego powodu Radraft wyposażono w łatwy do użycia zestaw narzędzi do naprawy geometrii. Odpowiednio skonfigurowany do Twoich wymagań, sprawdza i naprawia importowane pliki pod kątem niedomkniętej geometrii, podwójnych linii czy łuków oraz może usuwać niepożądane elementy jak tekst, czy linie wymiarowe.
Spójny interfejs użytkownika Graficzny interfejs użytkownika jest zorganizowany w sposób logiczny, a wszystkie narzędzia i funkcje są łatwo oraz intuicyjnie dostępne dzięki pogrupowaniu ich w bloki. Z tego powodu Radraft jest bardzo łatwo przyswajalnym i wysoce produktywnym systemem projektowania 2D. Proste ikony graficzne upraszczają pracę, a podpowiedzi - dymki pomagają początkującym użytkownikom w identyfikacji narzędzi. Wbudowany i rozbudowany moduł pomocy dodatkowo usprawnia i pomaga w pracy.


Wybrane funkcje
Wyposażony w pakiet projektowania 2D
Bardzo prosty i łatwy w obsłudze
Spójny, przyjazny interfejs graficzny
Obsługa projektowania parametrycznego
Obsługa plików DWG, DXF i IGES
Parametryczne wymiarowanie
Parametryczne funkcje


Automatyczne sprawdzanie i poprawianie geometrii.







HTM CAM | HTM CAM PROFIL FIRMY | EDGCAM/VISI CAM/ WORKPLAN | RADAN | ZW3D | News | Galeria | Dane adresowe | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego